top of page

HOCHKÖNIG

Aprartmánový dům se nachází v poklidné lokalitě, 1030 metrů nad mořem s překrásným výhledem na panorama Hochkönig. Díky umístění na svahu je vzdálenost na sjezdovku, lyžařského areálu Mühlbach-Hochkönig pouhých 70 metrů a 4 km od centra obce Maria Alm am Steinernen Meer. Okolí domu je klidné s krásným výhledem na horský masiv.  V bezprostřední blízkosti budovy vedou turistické i cyklistické stezky. Kolem apartmánového domu vede v zimě sjezdovka a v létě trasy na turistiku. V kombinaci s pastvinami, loukami a dominantním pohořím se jedná ideální místo pro letní i zimní dovolenou. 

Zima láká do tohoto regionu více turistů než léto, ale věřte, že pro aktivní a nerušenou letní dovolenou je Maria Alm am Steinernen Meer tou správnou adresou. V okolí jsou v zimních měsících v dosahu 4 velká střediska, která rozšiřují nabídku lyžování i na letní měsíce (ledovec Kitzsteinhorn). Nedaleko Maria Alm am Steinernen Meer je také největší evropský bikepark v Leogangu. V této lokalitě je také 1600 metrů dlouhá bobová dráha v Saalfeldenu.

70M NA SJEZDOVKU

Na sjezdovku je to opravdu kousek. Podívejte se sami.....

HOCHKÖNIG / 2 941m

Hochkönig je jednou z oblastí Ski Amadé, kde si přijde na své jak náročný lyžař, tak i začátečník. Hochkönig leží na svazích nad živým městečkem Maria Alm. Lyžuje se na svazích Aberg - Langeck (1900m), kam vede z Maria Alm kabinka a 4 sedačka. Pod stejnojmenným vrcholem se rozkládají 3 vzájemně propojené lyžařské vesničky: Maria Alm, Dienten a Mühlbach. Tento impozantní horský hřeben (6 vrcholů a 120 km sjezdovek rozprostírajících se ve výšce téměř 2000 metrů) tvoří zajímavou lyžařskou houpačku. Sjezdovky spouštějící se ze zalesněných vrcholů Aberg, Wastlhöhe a Schneeberg jsou orientované především na sever a tak je zde přírodní sníh samozřejmostí až do jarních měsíců. 

MARIA ALM AM STEINERNEN MEER

je klidná horská vesnička typická svým kostelem s vysokou věží. Maria Alm se původně jmenoval jen Alm (v překladu pastvina). V roce 1968 dostala obec název Maria Alm podle kostela pojmenovaného po Paně Marii. Legenda vypráví, že jednoho z místních dřevorubců v lese zabil medvěd. Na místo jeho smrti dali obrázek Panny Marie a lidé se k němu chodili modlit. Později byl obrázek umístěn do kostela. Počet poutníků postupně rostl a díky darům, které přinášeli, byl původní kostel přestavěn. Kostel má vysokou věž, díky které Maria Alm snadno poznáte. Měří 75,61 metrů. Maria Alm je součástí regionu Hochkönig spolu s vesnicemi Dienten a Muhlbach.

bottom of page